Przy instalacji systemu Whited00r 6.0 na iPhone 3G poprzez iTunes można napotkać na komunikat o błędzie 1604 (problem z USB), oficjalnie zalecaną metodą obejścia tego problemu jest wprowadzenie iPhona w tryb DFU, poprzez narzędzie Redsn0w 0.9.15b3.

USB-Communication Problem w redsn0wNiestety przy jego użyciu otrzymujemy kolejny komunikat “USB communication problem”. Okazuje się, że ten problem występuje tylko w najnowszej wersji Redsn0w’a (prawdopodobnie narzędzie rozwijane jest z myślą o nowszych iPhone’ach).

W pełni działającego Redsn0w’a w wersji 0.9.14b2 można pobrać tutaj – Przy pomocy tej wersji udało mi się docelowo sflashować iPhona 3G z firmwarem Whited00r 6.0.

Swoją drogą nie sposób zwrócić tutaj uwagę na sposób w jaki Apple porzuciło swoje flagowe telefony nie udostępniając im aktualizacji do nowszych wersji iOSa, przy okazji pozbawiając ich właścicieli możliwości instalacji nowych aplikacji. Do tego nie sposób na ich sklepie z aplikacjami odfiltrować/odnaleźć aplikacje kompatybilne z daną wersją iOS. W ten sposób EWIDENTNIE próbują wymusić na użytkownikach zmianę w pełni działających telefonów na nowe.

Posiadaczom iPhonów 3G polecam wspomniane wcześniej oprogramowanie oraz forum Whited00r gdzie można znaleźć sposoby na ominięcie tych sztucznie stworzonych problemów. W systemie Android nie ma takich kwiatków….