Miałem ostatnio (nie)przyjemność wgrania custom ROMa do LG L9 z zablokowanym bootloaderem.

Android 5.0 LG L9 LollipopUmęczyłem się jak nigdy – najbardziej właśnie z tą blokadą. Należało wykonać downgrade oprogramowania, potem znów update… Po 3 dniach udało mi się wgrać Androida AOSP Lollipop 5.0.2 z nowym systemem plików Samsunga – F2FS. Osobą stojącą za tym projektem jest ktoś z Polski skrywający się pod nickiem artas182x – z jego strony można pobrać Android 5.x.x for LG OPTIMUS L9 – AOSP – F2FS.

Android 5.0 LG L9 LollipopPrzy okazji tej zabawy miałem pierwszy raz styczność z Androidem w wersji 5.0 i muszę przyznać że to chyba największa rewolucja od czasów Ice Cream Sadwitch (a może nawet od samego powstania androida). Interfejs przeszedł dość duże zmiany i wygląda imponująco, trochę cukierkowo (ale na pewno nie tak jak ROMy na Galaxy S4 :P ). Nareszcie Android nie będzie systemem jedynie dla informatyków :) Krok w stronę stylu iOS’a.

artas182x's TWRP F2FS recoveryAnyway, podczas zabaw z telefonem napotkałem na jeden problem, nie mogłem wgrać TWRP z poziomu ADB, a wersji którą można sflashować z poziomu innego recovery nie ma w internecie (wszystkie linki prowadzą do storny na której są podejrzane pliki exe). Dlatego musiałem stworzyć ją sam.

Jest to recovery TWRP autorstwa artas182x z obsługą systemu plików F2FS które można sflashować z poziomu innego recovery (nie jestem jego autorem).

twrp230714.zip