Wygląda na to, że mój ulubiony androidowy Launcher Pro posiada w sobie paskudny bug. Mianowicie po przekroczeniu pewnej ilości aplikacji w telefonie, podczas inicjalizcji (zaraz po starcie), gdy zaczytywana jest ich lista launcher wiesza system a potem go restartuje.
Z tym problemem walczyłem dość długi, testując różne konfiguracje. Pod uwagę brałem  ROM, kernel, OC procesora, aplikacje, karę SD, ładowarkę, ustawienia… Walczyłem z tym od miesiąca!
Problem ujawniał się tylko po restarcie, doinstalowując kolejne aplikacje nie ujawniał się, dopiero gdy telefon padł i podłączyłem go do ładowarki. Można było przez około minutę chodzić po menu, potem freez, komunikat że system nie odpowiada i reboot.

Jeśli masz dużo aplikacji (>160), telefon Ci wariuje/restartuje się po starcie (wejściu do menu z listą) i masz Launchera Pro to on może być winowajcą! U mnie problem występował na różnych romach opartych na CyanogenMod 7 dla ZTE Blade/RBR One. Pomagało wyjęcie kary SD (wtedy aplikacji było mniej i telefon działał).
Ponieważ Launcher Pro nie jest już rozwijany problem prawdopodobnie nie zostanie rozwiązany, pozostaje zmiana home screen na inny. Ja zmieniłem na Nemus Launcher, po zmianie wszystkie problemy ustąpiły.

Aktualizacja (17 kwietnia 2012)
Problem niestety nadal jest obecny i jest prawdopodobnie powiązany z ilością aplikacji oraz ilością wolnego miejsca na partycjach systemowych.

Aktualizacja (23 kwietnia 2012)
Do końca nie wiem co było problemem, ale rozwiązanie przyszło poprzez przechowywanie aplikacji na karcie pamięci na osobnej partycji ext (skrypt simple2ext) zamiast polegać na natywnym systemie przechowywania aplikacji na kartę SD, na partycji FAT.
Ewidentnie problem dotyczył ilości wolnej przestrzeni w telefonie.