Nieprawdopodobna okazja, dysk USB o pojemności 2TB z wysyłką na cały świat w cenie $13 (~48zł) – special price for you my friend!Taki pendrive jest w stanie rozwiązać problem głodu na świecie. Możesz zrobić kopie kopii, przenosić filmy z blu-ray’a w oryginale… w ogóle po co komu płyty blu-ray przy takich pendivach!

Do rzeczy, najpierw jak wygląda ta niesamowita HOT oferta:

Grunt to dobry opis a fraza “osobowość twórcza” na pewno jest skierowana do social-blogerów intagramo-hipsterów albo do fanów Google Translatora;)

Wkładamy pena… tu pierwszy i jedyny plus, system plików exFAT, czyli oszustwo nie kuje po oczach i są chociaż zachowane pozory, że jest OK.

Zakładam, że 200GB wystarczy żeby coś poszło nie tak. Prędkość zapisu 3,5MB/s (czyli opis “prawie” się zgadza – “Duża szybkość w transferze zapisu” + “interfejs USB 3.0”).

Po przegraniu czas na weryfikację i … już przy 3GB z prawie 200GB pendrive zwolnił do 40KB/s (czyli chyba gra na czas, może zamiast czytać dane wymyśla je na bieżąco).

Ponieważ weryfikacja stała w miejscu postanowiłem podejrzeć zawartość plików tekstowych (klipy video nie dały się otworzyć). Poniżej zawartość pliku desktop.ini w którym windows przechowuje informacje o type folderu:

Jak widać pendrive funduje nam kompresję w locie do formatu “morsa”:) Wszystkie przegrane pliki bezpowrotnie uszkodzone. Realna pojemność dysku kończy się gdzieś za 3GB.

Ten pendrive to jeden wielki scam, oszustwo. Nie ma takiej możliwości żeby tak duża pojemność oferowana była w tak niskiej cenie. Unikać za wszelką cenę. Na koniec ostatnie real foto tego cuda przed wypuszczeniem na wolność (z balkonu).