Od początku roku jakoś mnie wzięło na reaktywację starych projektów i pomysłów. Na pierwszy ogień poszedł nowy portal klubu Terytorium126p. Jest na prawdę wypasiony. Stan ukończenia prac oceniam na 70%.

IP.Board oferuje wiele opcji, forum jest na prawdę rozbudowane, do tego masa dodatków, bajerów. Wszystko w nowoczesnym stylu Facebooka (powiadomień, listy znajomych, będę na wydarzeniu, nie będę). Po przejściu z phpBB2 trudno się odnaleźć, a panel administratora wygląda jak jakaś konsola od reaktora jądrowego. Szkoda tylko że niedługo wyjdzie nowy IP Suit 4.0 i pewnie nie da się łatwo przejść do tego nowego nie tracąc różnych funkcji dodanych przez dodatki.

Najwięcej pracy kosztowało przeniesienie dotychczasowej treści (polskie znaki były w Latin1 a w nowym są w UTF8) oraz zachowanie przyjaznych linków (tzn. stare linki prowadzą do tych samych tematów ale już na nowym forum).

Jednym słowem jeśli masz Fita126p to nie znajdziesz nowocześniejszego klubu niż Terytorium126p.


3Kolejnym krokiem było odpalenie w końcu sklepu z felgami aluminiowymi, działa pod adresem www.alufelgispin.pl. Presta 1.6 wygląda znakomicie, już domyślny theme jest bardzo atrakcyjny dla oko, a sklep na pewno nie wygląda jakby go projektował inżynier. Działa nawet część modułów z 1.5. Trzeba jeszcze poczekać na pełne tłumaczenie ale jak na darmowy skrypt sklepu – super.

Żyjemy w czasach kiedy na prawdę można osiągnąć wiele ciekawych rezultatów niedużym kosztem (wiedzą, umiejętnościami), trzeba tylko chcieć…


Screenshot - 25.03.2014 - 17:22:42.pngraceroomNa końcu moje ostatnie dziecko – www.raceroom.pl. Forum poświecone wyścigom na konsole i komputery. Jestem wielkim fanem Gran Turismo ponieważ łączy w sobie autentyzm z dużą ilością aut oraz możliwością sprawdzenia się – rywalizacją.

Przez ostatnie miesiące/lata na horyzoncie pojawiło się wiele tytułów które rywalizują ze sobą na podobnym polu – symulacja wyścigów. Assetto Corsa, Project CARS, Forza Motorsport, rFactor czy popularny w polsce Live for Speed to tylko niektóre pozycje. Uznałem że warto założyć serwisu który będzie skupiał osoby zainteresowane takim tematem aby mogły się wymieniać doświadczeniami.

Domena została wykupiona pod kątem Raceroom Experiance ale wydała się na tyle ciekawa i prosta że postanowiłem nie wiązać jej z tylko z tym tytułem.

Forum dopiero co ruszyło – zapraszam. Zamierzam udostępniać na YouTubie puliczne powtórki z wyścigów online z serwisu – ma to być jego unikatowa cecha. Zapraszam!