Przez ostatnie tygodnie pomagałem w pracach nad filmem reklamującym Łódź jako miasto przyjazne studentom, w ramach konkursu freeDOM – Młodzi w Łodzi… Można go obejrzeć na stronie konkursu i tam też można oddać na niego głos (bez rejestracji).

Pracy było więcej niż myślałem, ale największym wyzwaniem okazało się zmieszczenie w 2 minutach wszystkich atrakcji jakie oferuje Łódź (taki limit narzucił organizator konkursu). Koniec końców trzeba było odrzucić część materiału co sugeruje, że może kiedyś powstanie wersja reżyserska. Zachęcam też do obejrzenia konkurencyjnych filmów :)

Aktualizacja 12-07-2012:
Widać, że zapowiada się ostra rywalizacja (prawie jak w polityce). Automatyczny komentarz po stronie konkursu propagujący wpis na blogu został już użyty jako chwyt poniżej pasa, w postaci zarzutu, że Dominika nie jest autorem filmu.

Adaś student
Myślałem, że ten filmik to praca Dominiki Grabarczyk. A tu się okazuje, że Maxx (link) pracował nad tym filmem przez ostatnie tygodnie. Dominiko pro­ponuję abyś zleciła zrobienie filmu Andrzejowi Wajdzie lub innemu reżyse­rowi jeżeli sama nie potrafisz.
Ps. Maxx — jak na ponad dwa tygodnie pracy to lichutko.!

W związku z czym oświadczam, że ja nie jestem autorem filmu. Pomagałem w jego realizacji, jeździłem, trzymałem kamerę, widziałem prace nad montażem, wstępne wersje filmu, narady nad doborem ujęć (jak pisałem było ich za dużo jak na 2 minuty). Jednym słowem wkręciłem się ale nie jestem jego autorem. Autorem, pomysłodawcą, producentem, głównym narratorem jest Dominika Grabarczyk – to tak w kwestii formalnej. Koniec kropka.
Na koniec dodam, że bawi mnie sprzeczny wdzięk tego komentarza. Zarzut, że słaby film zrobił ktoś inny – to chyba dobrze dla pozostałych jak film jest słaby, ale w taki razie po co wrzutka o Wajdzie… chyba, że film jest świetny i ma szanse wygrać! Dominika – moje gratulacje!